sobota, 7 stycznia 2012

MINI JUNGLE RACE

Ponieważ uwielbiam przerabiać gry tak, by przydały mi się w pracy stworzyłam, na bazie Jungle Speed swoją własną wersję - Gra przy okazji uczy angielskiego słownictwa wild animals i nadaje się dla nieco młodszych graczy niż Jungle Speed :) Jeśli nie uczycie jeszcze maluchów angielskiego to spokojnie możecie grać po polsku :)

Zasady gry opisane są  tutaj

W mojej wersji pominęłam kartę specjalną z kolorami - są tylko strzałki do środka i strzałki na zewnątrz. Zasady gry są identyczne jak w oryginale (trzeba tylko zorganizować sobie totem - może to być drewniany klocek. W wersji do druku zrobiłam kółeczko z napisem - jungle race - to jest naklejka na wasz totem :)


Jeśli zamierzacie grać w większym gronie grę należy wydrukować dwa razy, wtedy też będzie około 80 kart, jak w wersji oryginalnej. Każdy obrazek trzeba wyciąć i skleić z jego tyłem tak, by obrazki nam nie prześwitywały. No i ja oczywiście muszę zalaminować grę moim przedszkolakom, żeby przedłużyć jej życie.


Myślę, że MINI JUNGLE RACE spodoba się dzieciakom - znalazły się w niej dzikie zwierzęta prosto z bajek DISNEYA - spotkacie między innymi Melmana z Madagascaru i Baloo z księgi Dżungli. Każdą postać podpisałam imieniem dla ułatwienia życia rodzicom :)
Ponadto dla zwierzątek o charakterystycznych paskach, ciapkach, czy łuskach dodałam karty z tymi wzorami.
strzałki do środka - race wszyscy łapią za totem
strzałki na zewnątrz - na "trzy, cztery" wszyscy wykładają kartę:
Słownictwo:
giraffe, zebra, tiger, parrot, leopard, hippo, monkey, bear, elephant, snake, crocodile, lion, spots, stripes, feathers, flakes, race
Dodatkowo kartami możecie grać w memo.

Karty do Mini Jungle Race znajdziecie tutaj

marzec 2012 - testowałam grę na zajęciach w szkole - HIT - nie chcieli już nic innego robić :D kolejna pozycja do gier "nagród" za super wyniki :DDD

No to kochani weekend przed nami - drukować i GRAĆ!!! buziaki dla wszystkich, którzy wczoraj dzielnie walczyli w Jungle Speed :) jak wasze palce?

1 komentarz: