sobota, 7 stycznia 2012

Jungle Speed

Po wczorajszej pasjonującej rozgrywce w Jungle Speed postanowiłam napisać co nieco o tej grze.


Jungle Speed to bardzo fajna łatwa gra towarzyska dla wszystkich. Liczy się w niej zręczność, spostrzegawczość i szybkość. Polecam też moją wersję gry dla młodszych graczy, przeznaczoną do nauki angielskiego słownictwa: MINI JUNGLE RACE

Wiek graczy: 7-99 (myślę, że młodsze bystrzaki też dadzą radę) od 2 do 20 graczy rozgrywka trwa 15-20 minut


Zawartość pudełka:

80 kart z symbolami w różnych kolorach, drewniany totem, woreczek do przechowywania i instrukcja

Producent:
REBEL

Gdzie kupić:
W każdym sklepie internetowym z grami. Ja ją kupiłam w GRALNI na terenie TESCO w Galerii Łódzkiej

Cena: 60 zł


Przebieg gry: opis gry pochodzi ze strony www.rebel.pl


Każdy z graczy dostaje karty, których musi się pozbyć podczas gry – aby to zrobić, trzeba w odpowiednim momencie złapać drewniany "totem". Jeśli gracz złapie go w złym momencie, albo w ogóle tego nie zrobi - będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników.
 • Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła.
 • Rozdaj wszystkie karty uczestnikom, jeśli karty podzielą się nierówno - trudno, ktoś ma pecha ;)
 • Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty.
 • Każdy z graczy, po kolei, kładzie jedną kartę na stole, rysunkiem do góry. Każdą kolejną odsłanianą kartę kładzie na swojej wcześniej odsłoniętej karcie.
 • W momencie gdy na stole pojawi się druga taka sama karta (kolory się nie liczą, tylko kształty), właściciele takich samych kart mają pojedynek i muszą czym prędzej złapać za totem! Ważne: łapią tylko osoby przed którymi leżą identyczne karty, a nie wszyscy!
 • Osoba, która przegrała pojedynek wkłada pod zakryty stosik swoich kart swoje karty wyłożone i wyłożone karty przeciwnika. Tak, że wygrany nie ma przed sobą żadnych odsłoniętych kart, tylko stosik zakrytych.
 • Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart - zarówno tych zakrytych jak i odkrytych!
 • Jeśli ktoś się pomyli łapiąc za totem, czyli myślał że ma pojedynek, ale tak naprawdę go nie miał, "wciąga" wszystkie odsłonięte karty wszystkich graczy! Więc uwaga na podobne, ale nie identyczne symbole!
 • Jeśli kilka osób na raz trzyma totem, wygrał ten, kto ma najwięcej palców na totemie, jeśli tutaj jest też remis, wygrywa osoba, która ma rękę najniżej na totemie.

Specjalne karty:

 • szare strzałki skierowane do środka - jak tylko ta karta zostanie położona, wszyscy na raz mają złapać za totem! Kto wygra, ten kładzie swoje odsłonięte karty pod totem - zgarnia je pierwsza osoba "wciągająca" karty z dowolnego powodu (pomyłki lub przegranego pojedynku)
 • szare strzałki skierowane na zewnątrz - pojawienie się tej karty oznacza, że wszyscy gracze na "trzy, cztery" odsłaniają po jednej nowej karcie i reagują zgodnie z tym, co się dzieje. Tutaj może być sytuacja, że nagle 3 lub więcej osób ma pojedynek!
 • kolorowe strzałki skierowane do wewnątrz oznaczają że od tego momentu znaczenie mają kolory figur a nie ich kształty! Karta ta działa do pierwszego pojedynku lub do momentu zakrycia jej przez inną kartę.
  Gra się na prawdę świetnie, dużo emocji - trzeba uważać na palce!!!
  Buziaki dla wszystkich, którzy w czwartek uczestniczyli w rozgrywce :)


  ***Ach no i tekst Ani dzisiaj kiedy zobaczyła zabandażowaną nogę Dysi
  - A ty co? przegrałaś wczoraj???
  Oświadczamy, że ofiar w ludziach nie było!!!

  1 komentarz:

  1. Potwierdzam, że gra jest naprawdę świetna!!! Marta

   OdpowiedzUsuń