czwartek, 3 kwietnia 2014

Wielkanocne "co nieco"

Nasze materiały "montessoriańskie" pokazałam w tym POŚCIE - teraz pokażę Wam nasze bingo wielkanocne, domino i zestaw zagadek.
To taki już stały zestaw, który staram się przygotować do każdego tematu. Jeśli nie teraz to na pewno przyda się w następnym roku.

I tu moja wielka prośba - na przygotowanie materiałów poświęcam bardzo wiele czasu. Udostępniam je, bo wiem, jak wiele korzyści przynosi nam wspólna praca i zabawa nimi.
BARDZO PROSZĘ o nie rozpowszechnianie ich bez mojej zgody - będzie mi bardzo miło jeśli polecicie naszego bloga a ja na pewno udostępnię materiały naszym nowym czytelnikom.
Dziękuję też, za wieeeeeele miłych słów, za to, że dzielicie się swoimi doświadczeniami, pomysłami - czytam wszystkie Wasze komentarze i aż się chce CHCIEĆ :)

Obrazki do materiałów pochodzą z internetu - z różnych, przeróżnych stron. Każda zabawa, którą Wam udostępniam to wiele godzin przed komputerem, nie jestem w stanie namalować wszystkiego sama, zrobić zdjęć. Staram się, by wszystko pochodziło z bezpłatnych stron dla nauczycieli (zwykle są to strony zagraniczne). Materiały udostępniam Wam bezpłatnie i proszę o uczciwe ich wykorzystywanie W DOMU lub W PRZEDSZKOLU/SZKOLE. Są to materiały edukacyjne - służą lepszemu wykorzystaniu czasu spędzonego z dzieckiem. Ułatwiają pracę, zwłaszcza osobom bez wykształcenia pedagogicznego lub bez umiejętności przygotowywania materiałów samodzielnie.
Nie zgadzam się na rozpowszechnianie materiałów inny sposób, niż podanie linka do właściwego wpisu na blogu!!!! Jeśli umieszczasz link na swoim blogu/stronie - umieść link do wpisu a nie materiałów do ściągnięcia.
Nie umieszczaj moich materiałów nigdzie, gdzie nie chciałbyś znaleźć swoich własnych!!!!!!!

1. Bingo wielkanocne
pierwsze obrazki należy rozciąć na kartoniki (podkleić grubszym kartonem lub zalaminować)
plansze (każda z 6 obrazkami) rozcinamy. Każdy gracz (może ich być aż 16) losuje jedną planszę. Jeśli grasz ze swoim dzieckiem możecie losować nawet 2-3 plansze.
Ustawcie między wami miseczkę z żetonami/kamykami/klockami - czymś czym będziecie zakrywać obrazki.
Kartoniki tasujemy i układamy w stosiku obrazkami w dół. Obrazki odkrywamy po kolei, nazywając je (Tu możemy prosić dziecko o powtórzenie słowa, lub nazwanie w innym języku)
Gracz, który ma na swojej planszy taki sam obrazek zakrywa go żetonem. Wygrywa osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy.


2. Domino - no zasad chyba nie trzeba szczególnie tłumaczyć :)
rozcinamy kartoniki, odwracamy obrazkami w dół. Rozdajemy kartoniki pomiędzy graczy.
Wygrywa osoba, która pierwsza pozbędzie się swoich kartoników.
wrzucam Wam domino obrazkowo wyrazowe polskie i angielskie :)

3. Zagadki - połączyłam wszystkie znane mi zagadki o temacie wielkanocnym, do każdej zagadki dobrana jest odpowiedź obrazkowa. Można je wykorzystać jako książeczkę lub grę z szukaniem odpowiedzi.inne Wielkanocne materiały do ściągnięcia tu: http://raaanyjulek.blogspot.com/2013/03/wielkanocne-poeczki-pracowitej-mroweczki.html

13 komentarzy:

 1. Hej. Mam do Ciebie wielką prośbę, z jakich stron zagranicznych najczęściej korzystasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej, w moim profilu jest lista wszystkich polubionych blogów, można z tych linków od razu przenieść się na ich strony. Z ulubionych nad ulubionymi to chyba counting coconuts, 3 dinosours, living Montessori now :)

   Usuń
 2. rewelacyjne obrazki do zabawy :)
  dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo, materiały przygotowywałam sama, ale jeszcze raz podkreślę, że obrazki nie są mojego autorstwa pochodzą z internetu :) Te do Milusiowych opowieści rysuję sama :D

   Usuń
 3. Ja jestek teraz w trakcie szykowania zabawy do kategoryzowania. Potrzebnych wyciętych dużo papierowych jajek. Część w jednym kolorze,cześć w dwóch kolorach (kropki,paski). Cześć w trzech kolorach. Na podlodze ukladam trzy koła z kolorowej włóczki. Na początek czerwone,zielone,żółte. Koła zazębiają się. Dziecko ma przypisać pisanki do odpowiednich kategorii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super pomoc! bardzo lubimy takie "cosie" bardzo prosimy o zdjęcie!!!!!

   Usuń
  2. Zdjęcie będzie pewnie za tydzień, bo w moim tempie szybciej chyba nie skończę. Jednak nadal przed świętami :D

   Usuń
  3. Tutaj są zdjęcia kolorowych jaj: http://corobilysmycalydzien.blogspot.com/2014/04/swiateczna-zabawa-kategoryzacja.html

   Usuń
 4. A czy będzie kwietniowy i majowy kalendarz??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kwietniowy już jest w wiosennym planowaniu: http://raaanyjulek.blogspot.com/2014/02/wiosenne-planowanie.html
   majowy też będzie dodany do tego posta :)
   Zapraszam do polubienia naszego fp na facebooku, wtedy na bieżąco dodaję, co nowego zamieszczam na blogu - :D

   Usuń
  2. Super, dziękuję, na fb zaraz się dołączę :)

   Usuń
 5. śliczne i pomysłowe jak zawsze, dziekujemy:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. hej mam pytanie czy możesz mi podać jakiś przykładowy link do strony dla nauczycieli o których piszesz. Jeśli chodzi zaś o zabezpieczanie twoich prac, stosuj znak wodny lub na dole strony (lub gdzie jest miejsce) napisz nazwę bloga (może to stosujesz ale w materiałach które przeglądałam nic takiego nie było). Nawet jeśli ktoś da bezpośredniego linka do materiału. Osoba ściągająca będzie mogła odnaleźć twojego bloga. Ktoś by przywłaszczyć twoją pracę będzie się musiał postarać. Jakbyś potrzebowała pomocy przy materiałach chętnie pomogę, jestem z wykształceniem grafikiem komputerowym :D pozdrawiam i trzymaj się mocno

  OdpowiedzUsuń